Редактор стилю

Вебер свій колір

Верх сайту

Перший Другий
  • .

Лікувально-оздоровчий комплекс в клініці Мотор Січ, Запоріжжя

Тепловий удар

Влітку багатьом не хочеться сидіти на місці, адже це ідеальна пора для прогулянки в парках або на природі, морського відпочинку, пікніка, гри у волейбол на міському пляжі. Однак багато хто забуває, що тривале перебування на сонці може призвести до теплового удару - збою тепловіддачі, який викликаний перегрівом організму.

 

Його може викликати не тільки довге перебування під прямими сонячними променями. Тепловий удар можна отримати в лазні, при роботі з високими температурами на заводі або перебування в закритому задушливому приміщенні.

 

Через перегріву організму страждає нервова система. Організм не може підтримувати стабільну терморегуляцію. Якщо ви раптово відчули запаморочення, нудоту, прискорене дихання і гострий головний біль - негайно перейдіть у тінь (або виходите із задушливого приміщення) і викликайте «Швидку допомогу». Симптомами теплового удару також холодний піт, розширення зіниць, носова кровотеча, сильна слабкість, частий або слабкий пульс.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Що потрібно робити, якщо людина поруч з вами отримав тепловий удар:

1. Допоможіть потерпілому переміститися в тінь або прохолодне місце.

2. Облити водою, обернути вологим рушником або по можливості зробити компреси. Вода не повинна бути сильно холодної, щоб не спровокувати більший перепад температур.

3. Якщо людина втратила свідомість, прикладіть холодні компреси на чоло і віскі. Піднесіть до носа вату, змочену в нашатирному спирті. Акуратно поплескайте по щоках, щоб людина прийшла в себе.

4. Забезпечте рясне пиття. Найкраще підійде негазована прохолодна вода.

5. Зробіть повторні обтирання, обливання водою і компреси.

 

Обов'язково носіть головні убори і пийте багато рідини. Не варто довго перебувати під впливом ультрафіолету. Бережіть себе в цю спекотну пору року.